Wianki

Zawsze lubiłam okrągłe kształty. Pewnie dlatego, że kojarzyły mi się z doskonałością. Idealnie okrągłe.

I zawsze chciałam nauczyć się robić wianki nabijane szyszkami, mchem, wrzosami. Niestety talentu jak na razie w tej dziedzinie nie odkryłam :).

Ale… Zaczęło się od pewnego czasopisma, gdzie zobaczyłam wełniany wianek, oczywiście robiony maszynowo. Kilka tygodni później, kiedy zostało mi mnóstwo kłębuszków wełny, przyszedł mi do głowy pomysł ich wykorzystania. Gazetki z wiankiem nie udało mi się odnaleźć, więc wymyśliłam swoje.                          Potrzebne są tylko kawałki włóczki, guziki, słomkowe dekoracje lub inne, różnokolorowe wstążki i podstawa, czyli wianek albo styropianowy, albo słomiany dostępne w kwiaciarniach. Włóczkę owijamy wokół wianka lub szyjemy mu ubranko z włóczki wg własnego uznania. Doklejamy ozdoby, owijamy wstążeczki, przyszywamy guziki i wianek gotowy :).

wianek czerwony

wianek zielony

wianek kawa z mlekiem

wianek szary

wianek z koronką

Reklamy

4 thoughts on “Wianki

    • To prezent gwiazdkowy dla Mamy :). Mi też się podoba, a przede wszystkim łatwy do zrobienia, jeżeli ktoś umie robić na drutach, bo kombinacje, kolory, wzory mogą być dowolne :). Pewnie ile ludzi, tyle pomysłów :). Mi już za bardzo nie starczyło czasu przed Świetami na następne.
      I jest jeszcze jedna opcja – ten wianek zamiast wisieć może leżeć na stole na przykład. Są dostępne w sklepach takie metalowe podstawki ze szpikulcami, które można wbić w ten wianek (podstawa to styropian) i położyć świeczki, wtedy może być to wianek adwentowy bądź świąteczny.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s